Dynavix vydal novou verzi navigace pro Android. Do cíle vás dovede Pavel Liška

2.  7.  2017 | Martin Chroust

Společnost Dynavix vydala v polovině června novou verzi bezplatné offline navigace Dynavix pro smartphony a tablety s operačním systémem Android. Navigace využívá mapové podklady z OpenStreetMap, z čehož vyplývají i pravidelné aktualizace mapových podkladů, a to několikrát do roka.

Vyplatí se dnes platit za navigační aplikace? Vyplatí se dnes platit za navigační aplikace?

Do navigačních tras jsou započítávány aktuální dopravní informace, které jsou sbírány s ohledem na pohyb ostatních vozidel. Podle Dynavixu pokrývá tato funkce 87 % populace evropské unie, data poskytuje společnost INRIX. Po vypočtení trasy si můžete, poměrně překvapivě, zobrazit náhled dopravních kamer (u nás sice jen v Brně a v Praze), a vidět tak třeba aktuální hustotu provozu. K dispozici je celkem 5 300 dopravních kamer po celé Evropě, jejich počet by měl výhledově ještě narůstat.

Navigace se v budoucnosti obejde i bez GPS Navigace se v budoucnosti obejde i bez GPS

V rámci pokročilého plánování tras můžete využít průjezdní body či využít fulltextové zadávání, v průběhu trasy vás budou doprovázet vtipné hlášky Pavla Lišky. Navigace umí nabídnout několik alternativních tras, dokáže se vyhnout placeným úsekům v rámci země nebo vybrané trasy, a také upozorňuje na rychlostní limity a na měření rychlosti. Do Dynavixu lze importovat i různé komunitní databáze radarů.

Austrálie má problém. Kontinent cestuje příliš rychle a systém GPS není přesný Austrálie má problém. Kontinent cestuje příliš rychle a systém GPS není přesný

V navigaci jsou k dispozici bezplatné mapové podklady pro celou Evropu, které se ukládají do interní paměti vašeho zařízení nebo na vloženou microSD kartu. Mapa ČR včetně 3D budov má velikost 373 MB. Offline navigaci Dynavix si můžete stáhnout z Google Play, ve free verzi nejsou poskytována dopravní data, hlasová navigace je pouze jednoduchá a u kamer existují určitá omezení. V době psaní článku bylo hodnocení navigace 4,1/5. 

Import radarů ve starší verzi Dynavixu pro iPhone:

Další článek »

Diskuze
Přidat příspěvek do diskuze
Témata článku: Android, Navigace, Software pro navigace, GPS, Zdarma, Google Play, Evropská unie, OpenStreetMap, Dynavix, Offline navigace, Stará verze, Hlasová navigace, Určité omezení, Průjezdní bod, Pavel Liška, Free verze, Mapový podklad, Vtipná hláška, Bezplatná offline, Cíl, Dopravní kamera, Celá evropa, INRIX, Alternativní trasa, Pokročilé plánování
Sdílet článek
Další mobilní weby