Google Mapy dostávají novinku – jednoduché sdílení aktuální polohy

26.  3.  2017 | Filip Kůžel

Před pár měsíci Google vydal aplikaci Trusted Contacts pro sdílení aktuální geografické polohy. Teď funkci integruje do jedné z celosvětově nejpoužívanějších aplikací – mobilních Google Map. Postupně by ji měli dostat všichni uživatelé jak na Androidu, tak na Apple iOS. Fungovat to bude třemi způsoby.

  1. V menu zvolíte Sdílet polohu a vyberete kontakty, které dostanou trvalý přístup. Například rodiče tak mohou kontrolovat děti.
  2. Časově omezené (15 minut až 3 dny) sdílení polohy se hodí, pokud se mají dva lidé potkat ve spleti velkoměsta.
  3. Sdílení trasy je režim obohacený o dobu příjezdu. Jakmile uživatel dorazí na místo, sdílení polohy se deaktivuje.

Polohu je možné sdílet s konkrétním uživatelem (stačí znát Gmailovou adresu) – výhodou je, že protějšku na telefonu vyskočí notifikace o sdílení. Nebo vám Mapy vytvoří odkaz, se kterým můžete naložit, jak uznáte za vhodné (klidně ho vystavte na Facebook). Výhodou je, že jej lze otevřít i ve webových Google Mapách.

Nokia 3310 je vlastně překrytovaná Nokia 222 a had na ní vypadá hůř než před 17 lety [video] Nokia 3310 je vlastně překrytovaná Nokia 222 a had na ní vypadá hůř než před 17 lety [video]

Další článek »

Diskuze
Přidat příspěvek do diskuze
Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Mapy, Google Mapy, GPS, iOS, Google +, Ikonka, Jediný přepínač, Nová položka, Sdílení, Akt
Sdílet článek
Další mobilní weby